נווט למעלה

​​​ 

​ "גבעון"

                                         בית ספר למנהיגות ואמנויות

                                                           

                

T104                                                                                                                                   

                   להורים שלום,

לרגל פתיחת שנת הלימודים תשע"ה ברצוני לאחל לכולם שנה של מימוש ומיצוי עצמי, הצלחה ושותפות קהילתית מעצימה ומקדמת.

השנה אנו עומדים בפני אתגר של פיתוח בית הספר כבית חינוך למנהיגות ואמנויות ונדרשים מעוף, חזון , למידה ושותפות משמעותית למימוש ייעוד זה ומצפה לחשיבה יצירתית משותפת ולשיתוף פעולה פורה ומקדם.

ביה"ס ערוך ומוכן לקליטתם של תלמידי כיתות א'- ו' ושמח לפתוח את שעריו לעוד שנה של עשייה לימודית - חינוכית- ערכית ברוכה ומיוחדת.

צוות בית הספר, יחד עימכם, יעשה כל שניתן על מנת להצעיד את כלל התלמידים להישגים ראויים בלימודים , מיצוי היכולת האישית של כל תלמיד, ולפריחה חברתית ותרבותית , תוך שמירה על הצביון המיוחד של ביה"ס.

משפחת "גבעון" מאמצת בחום את תלמידי כיתה א' אשר הצטרפו אלינו השנה, את כלל התלמידים החדשים בביה"ס ומאחלת להם קליטה מהירה ומוצלחת.

השנה  ילוו את התלמידים המחנכות: גב' אתי טקסירו (א'), גב' שושנה גרינפלד (ב'), גב' גלית גליקמן (ג'), גב' חנה בן חור (ד'), גב' ברוריה וקנין ( ה'), גב' רבקה בן עזרא (ו') לצידן, ילוו את התלמידים  מורים מקצועיים: גב' שרה לבקוביץ'- מדעים וטכנולוגיה, אמנויות וזה"ב, גב' גילה שנפ- אנגלית, גב' דיקלה וינטר- מורת שילוב, גב' אילנה עוז- מדעים בנושא בריאות ומתמטיקה ה'-ו, מר בועז תירוש – חנ"ג  ג'-ו', גב' לימור לוי- חנ"ג א'-ב', גב' אינה ברסוק- אמנות

צוות המנהלה: שרה פרבר- מזכירת בית הספר, ליאור אלימלך- אב הבית, דליה אמיתי , ציפי אמסלם, עליזה סבח- תחזוקה והמאבטח בן ציון שועאי מטעם חברת ברק.

אופק חדש

 

בית הספר פועל על פי מתווה אופק חדש זו השנה השביעית וימשיך ויקיים מערך של תמיכה לימודית לקידום המצויינות, לטיפוח תלמידים מתקשים, לצמצום פערים, להעשרה ולהעמקה במקצועות הליבה.

ההשתתפות במסגרת הפרטנית מחייבת את אישורכם. אנא עקבו אחר פניותיהם של המחנכות והמורים אליכם. הורים שילדיהם ישתתפו  בשיעור פרטני בשעה השביעית ( עד 14:20 ) ובשעה השמינית (עד 15:10) מתבקשים לדאוג להסעה באופן עצמאי.

מניסיוננו,  מאמינים אנו כי רפורמת "אופק חדש" תמשיך ותיטיב עם כלל אוכלוסיית ביה"ס –מורים ותלמידים ויחד ניצור אי של אפשרויות לכל באי בית הספר.

אני מאחלת לכולנו הצלחה והנאה מן ההזדמנויות שהרפורמה מזמנת.

התאמת מערכת החינוך למאה ה-21

שמחה לבשר לכם כי אושרה השתתפות בית הספר בפעימה השלישית של תוכנית התקשוב החדשה, ומטרתה המשך הפיכת בית הספר לארגון מתוקשב המקדם תהליכי תקשוב המקנים ללומדים אוריינות דיגיטלית  ומבססים למידה משמעותית בשילוב טכנולוגית מידע ותקשורת תוך העצמת מורים ותלמידים בסביבה ההוראה והלמידה הדיגיטלית.

תכנית התקשוב החדשה מבוססת על גישת מחשוב ענן. באמצעות מחשוב ענן ניתן לשבור את החומות ולהציע פעילות חינוכית בכל זמן ובכל מקום, בדגש על אוריינות דיגיטאלית, ספרים דיגיטאליים, הרצאות מומחים, מאגרים פתוחים, כלים פתוחים, כלי ניהול מתוקשבים וכו'.

בכדי לממש את המטרות, מעמיד משרד החינוך חבילת תמיכה לבתי הספר הכוללת תקשורת אינטרנטית באמצעות סיבים אופטיים, תוכן דיגיטלי עשיר, תמיכה פדגוגית מרחוק ומקרוב הדרכה והשתלמויות, תמיכה טכנית מרחוק ומקרוב ועוד.

אין בליבי ספק כי מיזם רחב היקף זה יצעיד את תלמידינו לקדמת העשייה התיקשובית-טכנולוגית.

תודה לכל השותפים- הרשות המספקת את התשתיות ולמשרד החינוך.

אתר בית הספר- סיסמה לכל תלמיד

השנה ימשיך בית הספר בקידום הלמידה וההוראה המתוקשבת, תוך עיבוי תכני האתרים – הכיתתיים, הבית ספרי והמשימות המתוקשבות. להזכירכם לכל תלמיד סיסמה אישית ( כתה א' יקבלו בהמשך, כמו גם התלמידים החדשים ) , בעזרתה ניתן לפעול באתר הבית ספרי / הכיתתי מול חברי הכיתה  והצוות החינוכי מכל מקום ובכל זמן.

לאתר מועלים תכנים פדגוגיים, חומרי למידה ,לוחות אירועים שיעורי-בית , הודעות בית ספריות וכיתתיות ועוד. למעקב והתעדכנות בנעשה בפעילות השוטפת מתבקשים התלמידים להיכנס מידי יום, עד השעה 20:30  לתיבת הדואר האישית ולאתר הכיתתי והבית ספרי  .

שימו לב! הרבה מן ההודעות להורים ולתלמידים מועברים דרך האתר ודינו כפרסום בכתב. ולכן הורים יקרים הנכם מתבקשים להפוך את השימוש באתר גם בהרגל יומי למען תפקודו התקין של ילדיכם. האתר פועל בחופשות ובעיתות חירום( קיימת לשונית מיוחדת בתוך האתר) . אנא עיקבו!

היות והנפקת סיסמה כרוכה בתשלום (לא של ההורים),   תלמיד שלא יעשה שימוש בתיבת הדואר האישית שלו, תחסם על פי כללי המיזם. לידיעתכם, קיים מעקב רציף אחר המשתמשים בפריסה כיתתית ובית ספרית. לפיכך  חשוב להפוך את השימוש בתיבת הדואר האישית לכלי התקשרות ועבודה.

אישור העלאת תכנים לאתר - בקשה לאישור חשיפת חומרים ותמונות של ילדיכם באתר הבית ספרי הועברה אליכם . אנא החזירוה למחנכת הכתה בהקדם. חתימתכם בנדון חיונית ונדרשת.

אפליקציה לטלפונים חכמים- למי מכם שטרם הוריד את האפליקציה בשנה החולפת מוזמן לפנות למזכירת בית הספר למתן הנחיה והסבר.

לכיתה א' תינתן הדרכה והסבר בנפרד בנדון כמו גם בנושא אתר בית הספר ושימוש בו ובתיבות הדואר. 


    בית ספר ירוק

כבית ספר ירוק, הרבה מן הפעילויות החינוכיות בבית הספר מושתתות על ערכי טיפוח הסביבה ושמירה  על משאבי הטבע. הצוות החינוכי ימשיך ויפעל לקידום תוכניות לימודים בנושא קיימות בבית הספר. חשוב ליטול חלק פעיל במיזמים כיתתיים מתוכננים בנושא ובעיקר נסו גם אתם להפוך ל"משפחה ירוקה" השתדלו לצמצם, לחסוך ולמחזר- כל שאתם יכולים לרבות מחברות וספרים, בגדים חומרי לימוד וכיו"ב. הנכם מוזמנים להעביר לבית הספר בקבוקים קטנים                      למיחזור כמו גם סוללות להטמנה. מיחזור הבקבוקים מזכה את התלמידים בפרסים ולכן ככל שנרבה למחזר בקבוקים ופחיות ייהנו התלמידים מפרסים מהנים.

שומרים על אורח חיים בריא

חיסונים ומעקב בריאות- אנא עקבו אחר הנחיות משרד הבריאות וטיפות החלב. חוברת         הסברים הועברה אליכם בתחילת השנה. הנכם מוזמנים ללמוד ממנה את הדרוש.

בבית הספר על התלמידים להקפיד ביתר שאת על שטיפת ידיים לפני ארוחות ולאחר ביקור בשירותים. בית הספר ערוך עם נייר מגבת וסבון כתמיד. השנה נמשיך ונתמקד  בחינוך התלמידים לעיסוק בפעילות גופנית, תזונה נכונה , שמירה על היגיינה אישית ,הגנה מפני השמש ומניעת עישון  (בעתיד).                                                                                                                                                                            השנה תלווה את בית הספר בתחום הבריאות המורה אילנה עוז ועם עבודה מאומצת שלנו בד בבד עם העמידה בקריטריונים הנדרשים של משרד החינוך, נחתור לקבלת כוכב ראשון,

הורים יקרים אנו מבקשים את עזרתכם המלאה במימוש יעד חשוב זה ולפיכך :

א. מומלץ מאוד שהילדים יאכלו ארוחת בוקר מזינה בטרם הגעתם לבית הספר.

ב. לבית הספר הינכם מתבקשים לצייד את ילדיכם בכריך מזין ובפרי, בקבוק מים ומפית נקייה.

ג. את המזון יש לארוז בקופסה אישית לשימוש חוזר .

ד. על התלמידים להגיע עם אמצעי הגיינה נדרשים וג'ל לניקוי ידיים.

ד. שימו לב - אין להביא לבית הספר דברי מתיקה או שתייה ממותקת!

  ה. חובת חבישת כובע בחצר בית הספר-  בנים ובנות נדרשים לחבוש כובע בחצר בית הספר, כחלק מחינוך להגנה מפני נזקי השמש. תלמיד ללא כובע לא יוכל לצאת לחצר בית הספר. השנה יסופקו כובעים לכל התלמידים. לכשיסופקו  אנא הקפידו להביאם לבית הספר לשימוש קבוע. לא יהיה צורך לקחת הביתה .עד להנפקת כובע בית ספרי, הנכם מתבקשים להביא כובע אישי אחר.

ו. שמירה על היגיינה אישית יום יומית ושטיפת ידיים בסבון ובמים לפני האוכל .

ז. דאגו לצייד את ילדיכם בבגדי ספורט ובנעלי ספורט על מנת שיוכלו ליטול חלק פעיל בשיעור לשמירה על בריאותם התקינה. חולקה חולצה מנדפת זיעה בה יש לעשות שימוש בשיעורי חנ"ג, בין היתר.

ח. חפצים שאין חובה להביאם ללימודים יש להשאירם בבית. חשוב שמשקל התיק יהיה ביחס לגוף התלמיד. בכל הכיתות תאים בהם ניתן להיעזר כמו גם הקפדה על הכנת מערכת מעודכנת .

זכרו- הצלחה וחינוך התלמידים מותנה בשיתוף פעולה מלא מצידכם. אנא מדובר בבריאות ילדיכם!

חינוך לבטיחות בדרכים

בית הספר שם לו למטרה לקדם את נושא הבטיחות בדרכים בהמשך לעשייה רבת השנים בנושא כה חשוב. לידיעתכם לכל שכבת גיל ניתנת שעה לימודית בנושא ובה לומדים התלמידים באופן ספיראלי את רזי הבטיחות בדרכים, הבטיחות בהסעה, ברכיבה על אופניים בחציית כביש ועוד. השנה מקווה בית הספר לעשות צעד נוסך ולהגיש מועמדותו לפרס השר בנושא בטיחות בדרכים ומאמין כי יחד נוכל לעמוד ביעד זה ולקידום ביטחונם ובטיחותם של ילדיכם-תלמידינו.

לידיעתכם, חצר בית הספר שורטט ככביש , בקרוב יוצבו תמרורים ובו יוכלו התלמידים ללמוד רכיבה בטוחה על אופניים ,חציית כביש באופן בטוח ונשמח בעתיד להפוך למרכז בטיחות בדרכים לבתי ספר נוספים בעיר.

שעות פעילות ביה"ס

מורה תורן יימצא בבית הספר החל מן השעה 7:45  בבוקר בלבד .

 גם סריקת בית הספר ע"י השומר  נערכת עד השעה 07:45. לפיכך הגעתם של תלמידים בשעה  מוקדמת  יותר תהיה באחריות ההורים בלבד. שימו לב גם אירועים חריגים שיתרחשו לפני מועד הגעת המורה התורן  יהיו באחריות ההורים. אנא לתשומת ליבכם.

להזכירכם- יציאת תלמידים טרם סיום שעות הלימודים חייבת בליווי הורה/ מכר  ובאישור המחנכת או המנהלת וזאת על מנת להבטיח את שלומם של ילדיכם. אנא עזרו לנו לשמור על ביטחונם.

יציאה מחוץ לשערי ביה"ס חייבת באישור חתום ממזכירות ביה"ס.

תלבושת:                                                                                                                                                 על התלמידים להגיע לביה"ס בתלבושת ביה"ס  למעט ביום שישי. ביום שישי רשאים התלמידים להגיע בתלבושת חופשית תוך הקפדה על המקובל- ללא חולצות בטן ו/ או גופיות גם לא במכנסיים קצרצרים.

נזמים ועגילים טבעתיים אסורים בבית הספר כמו גם שיער צבוע.                                               

יש להקפיד על הגעה בנעליים או בסנדלים סגורים גם מאחור, אך לא בקבקבים ונעלי ים.

חולצת זה"ב מנדפת זיעה סופקה לתלמידים. על התלמידים להגיע עימה לשעור זה"ב  כמו כן                                                                  לשיעורי חנ"ג.

ספרי לימוד וציוד לימודי:

עירית נשר תספק, גם השנה ספרי לימוד וחוברות עבודה לכיתות א'-ו'. החלוקה נעשית ממש בימים אילו. אנא הקפידו שלא לכתוב בחוברות העבודה אלא אם כן תינתן הנחייה אחרת על ידי המורה..

ילדי כתות א'-ב' מורשים לכתוב בחוברות בכל תחומי הדעת.

אבקשכם לעטוף את הספרים בצורה ראויה מבלי לפגוע בעטיפה ולהדביק מדבקה עם שם התלמיד על העטיפה בלבד.

בשמכם ובשם תלמידינו שלוחה ברכה ותודה לעיריית נשר עבור תיקי הגב שניתנו לתלמידי כיתה  א' ומפעל השאלת הספרים ,לרווחת התושבים.

ללמידה משמעותית, אנא הקפידו על הגעת התלמידים עם הציוד הדרוש באופן מלא                               מומלץ לציין גל גבי חפצי הילדים את שמותיהם.

יומן אישי ופעילויות :

בית הספר שמח להנפיק לתלמידים יומן אישי " נזהרים בדרכים שומרים על החיים ", עם פירוט מאפייני בית הספר, חזון, מיזמים, אירועי בית הספר ועוד. הינכם מוזמנים לעקוב אחר הפעילויות ולהיות שותפים מלאים.                                                               במקרה של שינויים/עדכונים תשלחנה הודעות / תפורסמנה הודעות באתר הבית ספרי.

אנא דאגו שלדכם יגיע מידי יום עם היומן לשימוש שוטף ולא עם יומן אחר.

נסיעה בהסעות בית הספר- רב קו

כמקובל, תלמידים הזכאים להסעה יורשו לעלות לאוטובוס ההסעה ללא תגים.

הסעות מבית הספר תצאנה בשעות 12:40 ו- 13:30 בימים א', ג'-ה'                                                                   בימי ב' תצאנה הסעות בשעות 13:30 , ו-14:20  , היות וביום זה הוארך יום הלימודים לכיתות א'-ד' עד השעה 13:30 ולכיתות  ה'-ו' עד השעה 14:20 (וזוזו לכיתה ה' בשעה השמינית ) בימי שישי תצא הסעה בשעה 11:50 .

הורים לתלמידים הלומדים בשיעורים פרטניים או לחילופין מעבר לשעות אילו מתבקשים לדאוג להסעה .

לוח צלצולים:

מתכונת לוח הצלצולים בבית הספר מזמנת למידה משמעותית בשעות הבוקר לצד תכנים ערכיים ותרבותיים:

- בבוקר פוגשים התלמידים את המחנכות למפגש בוקר אישי - ערכי.

- הפסקת האוכל הופרדה מהפסקת החצר. מניסיון השנים הקודמות, ההפרדה מיטיבה עם

   תרבות האכילה והרגליהם של התלמידים .

- בתום הפסקת החצר חוזרים התלמידים לכיתותיהם להקראת סיפור בהמשכים.

  מסגרת השעות- מערכת- תועבר אליכם באסיפת ההורים.   

  לידיעתכם לוח הצלצולים  מצוי ביומן האישי לתלמיד.

מפגשי ערב קהילתיים:

מידי שנה שוקד הצוות החינוכי ומקיים מפגשים קהילתיים במסגרת כיתתית ו/או בית ספרית.  נשמח לשיתוף פעולה מלא מצידכם. נוכחותכם חיונית מאוד להתפתחות ילדיכם ולחיזוק הקשר בין התלמיד ,ההורים והצוות החינוכי.

תקנון בית הספר:

התקנון הינו ישובי וגובש ע"י תלמידים וצוותי ניהול בית ספריים. התקנון מחייב את כלל באי בית הספר ועל פיו יש לנהוג. לפיכך הינכם מתבקשים לקרוא בעיון את התקנון, המצוי ביומן האישי, יחד עם ילדכם, לדון עימו על הזכויות והחובות ולהחזיר את ספח האישור למחנכת הכיתה בהקדם.

הכרת התקנון מהווה בסיס לקיום חברה תרבותית, ערכית ומיטבית.

תשלומי הורים:

בישיבת הועד משנה"ל הקודמת, הוחלט על המשך קיום מערך הפעילויות החברתיות – ערכיות להעשרה וחשיפה. השבוע תשלח  אליכם  בקשה לתשלום עבור תשלומי החינוך החברתי הכוללים- דמי השתתפות בפעילות פנים וחוץ בית ספריים כמו טיולים, מופעי תרבות, ביקור במוזיאונים, אירועים בחגי ומועדי ישראל ועוד.

ללא מאמצים מצידכם לשלם את הנדרש בזמן, לא יוכל בית הספר יחד עם הוועד הבית ספרי להוציא לפועל את התוכנית החברתית הענפה. מיותר לציין כי פעילויות אילו מותאמות לגיל התלמידים ונחוצים להתפתחותם התרבותית והחברתית תוך יישום ערכי אהבת המולדת, הזולת והמשפחה.

מצפה לשיתוף פעולה מלא מצדכם לרווחת ילדכם.

שעות קבלת הורים ותיקשורת:

בכל בעיה הנקרית בדרככם הינכם מוזמנים לפנות למחנכת הכיתה לפתרונה.

לוח שעות קבלה של מורים ורשימת טלפונים יועבר אליכם באסיפת ההורים שתתקים ב7.9 .

שימו לב! רק בעת הצורך תשלחנה הודעות כתובות ,לפיכך הינכם מתבקשים להתעדכן באתר הבית ספרי שכתובתו - http://ne.sisma.org.il/school/givon/Pages/home.aspx .

בכל הפעילויות המתוכננות, בפירסומים ובהודעות. גם אתם מוזמנים להגיב ולפעול בפורומים בעת הצורך כמו גם ליצור קשר מיילי עם הצוות החינוכי. במקרים בהם יש לשמור על דיסקרטיות הינכם מוזמנים להתכתב דרך מיילים אישיים ללא חשיפת תכנים בפני התלמידים.

מייל בית הספר-   GMAIL.COM@GIVON2

 

אשמח לפניותיכם, בתיאום עימי או במייל ("סיסמה"/אישי /בי"ס).

 

 

מאחלת לכולנו בריאות טובה ושנה טובה

 

שונטל נבו- מנהלת בית הספר

והצוות החינוכי

​