גבעון - אגרת חודשית מנהלת בית הספר
נווט למעלה

​​​​​​​ 


                                         "גבעון"

                           בית ספר למנהיגות ולאמנויות

                                                           

T104                                                                                                                             

                   להורים שלום,

לרגל פתיחת שנת הלימודים תשע"ו ברצוני לאחל לכולם שנה של מימוש ומיצוי עצמי, הצלחה ושותפות קהילתית מעצימה ומקדמת.

השנה אנו ממשיכים במימוש פיתוח בית הספר כ"בית חינוך למנהיגות ולאמנויות" ונדרשים מעוף, חזון, למידה ושותפות משמעותית למימוש יעד זה ומצפה לחשיבה יצירתית משותפת ולשיתוף פעולה פורה ומקדם.

ביה"ס ערוך ומוכן לקליטתם של תלמידי כיתות א'- ו' ושמח לפתוח את שעריו לעוד שנה של עשייה לימודית - חינוכית- ערכית ברוכה ומיוחדת.

צוות בית הספר, יחד עימכם, יעשה כל שניתן על מנת להצעיד את כלל התלמידים להישגים ראויים בלימודים , מיצוי היכולת האישית של כל תלמיד, ולפריחה חברתית ותרבותית, תוך שמירה על הצביון המיוחד של ביה"ס.

משפחת "גבעון" מאמצת בחום את תלמידי כיתה א' אשר הצטרפו אלינו השנה, את כלל התלמידים החדשים בביה"ס ומאחלת להם קליטה מהירה ומוצלחת.

השנה  ילוו את התלמידים המחנכות: גב' שושנה גרינפלד (א'), גב' דיקלה וינטר (ב'),  גב' ברוריה ואקנין (ג'), גב' בל נוימן (ד'), גב' חן אבוקרט ( ה'), גב' רבקה בן עזרא (ו') לצידן, ילוו את התלמידים  מורים מקצועיים: גב' שרה לבקוביץ'- מדעים וטכנולוגיה, אמנויות, תוכנית "אמירים" וזה"ב,  גב' גילה שנפ- אנגלית, גב' פנינה טל- היסטוריה ,תרבות ישראל מולדת              ( תקשוב) , גב' עינב גולדשטיין- מדעים ותוכנית "אמירים",  מר בועז תירוש – חנ"ג  ג'-ו', גב' קרן אלפרוב- חנ"ג א'-ב', גב' אינה ברסוק- אמנות , גב' אורלי יעקב- מוסיקה, אורגניות וחליליות. מורת השילוב- גב' דיקלה וינטר

צוות המנהלה: אורלי אסידו- מזכירת בית הספר, ענת טויבי- מזכירה, ליאור אלימלך- אב הבית, דליה אמיתי , ציפי אמסלם, עליזה סבח- תחזוקה והמאבטח יהושע מטעם חברת ברק.

אופק חדש

בית הספר פועל על פי מתווה אופק חדש זו השנה השמינית וימשיך ויקיים מערך של תמיכה לימודית לקידום המצויינות, לטיפוח תלמידים מתקשים, לצמצום פערים, להעשרה ולהעמקה במקצועות הליבה.

ההשתתפות במסגרת הפרטנית מחייבת את אישורכם. אנא עקבו אחר פניותיהם של המחנכות והמורים אליכם. הורים שילדיהם ישתתפו  בשיעור פרטני בשעה השישית/ השביעית/ השמינית יוודאו כי לילדם נמצא סידור חזרה מבית הספר, באופן עצמאי, במידה ואין הסעה בשעת סיום השעה הפרטנית בה משתתף. השנה לשמחתנו מערך ההסעות יפעל בימים  ובשעות הבאים:

א' -בשעה 13:30, ב'- 12:40,14:20, ג'- 12:40,14:20,15:10, ד'- 12:40,13:30, ה'-12:40-13:30,  ו'-11:50.

מניסיוננו,  מאמינים אנו כי רפורמת "אופק חדש" תמשיך ותיטיב עם כלל אוכלוסיית ביה"ס –מורים ותלמידים ויחד ניצור אי של אפשרויות לכל באי בית הספר.

אני מאחלת לכולנו הצלחה והנאה מן ההזדמנויות שהרפורמה מזמנת.

תוכנית  מצויינות "אמירים"- כיתות ג'-ד-

השנה מעצים בית הספר את החתירה  למצוינות לימודית ויקיים מסגרת למידה תוספתית של חמש שעות לתלמידי כיתות ג'-ד', המצטיינים בלימודיהם בלבד. השיעורים יינתנו  בסוף יום הלימודים על ידי מורי בית הספר אשר יעברו הכשרה מתאימה .

לפיכך נדרשת אחריות אישית והשתתפות עקבית כמו גם התנהגות מופתית וראויה.

התאמת מערכת החינוך למאה ה-21

בית הספר ממשיך בביסוס הפעימה השלישית של תוכנית התקשוב להתאמת מערכת החינוך למאה ה-21 ומטרתה המשך הפיכת בית הספר לארגון מתוקשב המקדם תהליכי תקשוב המקנים ללומדים אוריינות דיגיטלית  ומבססים למידה משמעותית בשילוב טכנולוגית מידע ותקשורת תוך העצמת מורים ותלמידים בסביבה ההוראה והלמידה הדיגיטלית.

בכדי לממש את המטרות, מעמיד משרד החינוך חבילת תמיכה לבתי הספר הכוללת תקשורת אינטרנטית באמצעות סיבים אופטיים, תוכן דיגיטלי עשיר, מאגרי הוראה ולמידה דרך ספקי תוכן רבים ומגוונים, תמיכה פדגוגית מרחוק ומקרוב , הדרכה והשתלמויות ותמיכה טכנית השנה תלווה את בית הספר בנושא העצמת התקשוב –גב' פנינה טל מדריכה מחוזית ורכזת אשכול התקשוב בבית הספר.

מחשבים ניידים- כיתות ג'-ו'- השנה בתמיכת עיריית נשר יוקצו מחשבים ניידים לשימוש התלמידים בכיתות ג'-ו'. המחשבים הניידים יאפשרו שימוש רציף בטכנולוגיה מתקדמת בסיבות למידה עתירות ידע, תוך חיזוק המיומנויות התקשוביות של כל פרט בכיתה.. יש לשים לב שהתלמידים ערים לשימוש נכון בכיתה על פי הנחיית המורה . כל שני תלמידים ייהנו משימוש במחשב נייד אחד בכיתה.

מחשבים ניידים אישיים- כתה ה'- השנה יצטיידו תלמידי כתה ה' במחשבים ניידים אישיים כחלק מתוכנית התקשוב היישובית ויעשו בו שימוש בתחומי דעת רבים. מידע יועבר להורי תלמידי הכתה באסיפת ההורים.

תלמידי כיתות א-ב'  יפעלו במעבדת המחשבים, על פי הנחיית משרד החינוך

 לידיעתכם בשנה שחלפה בדקה הרשות את רמת הקרינה בביה"ס  ונמצא כי אין כל מניעה לעשות שימוש רציף ותדיר במחשבים הניידים ובכלל.

אין בליבי ספק כי מיזם רחב היקף זה יצעיד את תלמידינו לקדמת העשייה התיקשובית-טכנולוגית.

תודה לכל השותפים- הרשות המספקת את התשתיות ולמשרד החינוך.

אתר בית הספר- סיסמה לכל תלמיד

השנה ימשיך בית הספר בקידום הלמידה וההוראה המתוקשבת, תוך עיבוי תכני האתרים – הכיתתיים, הבית ספרי והמשימות המתוקשבות. להזכירכם לכל תלמיד סיסמה אישית  

 ( כתה א' יקבלו בהמשך, כמו גם התלמידים החדשים ) , בעזרתה ניתן לפעול באתר הבית ספרי / הכיתתי מול חברי הכיתה  והצוות החינוכי מכל מקום ובכל זמן.

לאתר מועלים תכנים פדגוגיים, חומרי למידה ,לוחות אירועים שיעורי-בית , הודעות בית ספריות וכיתתיות ועוד. למעקב והתעדכנות בנעשה בפעילות השוטפת מתבקשים התלמידים להיכנס מידי יום, עד השעה 20:30  לתיבת הדואר האישית ולאתר הכיתתי והבית ספרי  .

שימו לב! הרבה מן ההודעות להורים ולתלמידים מועברים דרך האתר ודינו כפרסום בכתב. ולכן הורים יקרים הנכם מתבקשים להפוך את השימוש באתר גם בהרגל יומי למען תפקודו התקין של ילדיכם. האתר פועל בחופשות ובעיתות חירום( קיימת לשונית מיוחדת בתוך האתר) . אנא עיקבו!

היות והנפקת סיסמה כרוכה בתשלום (לא של ההורים),   תלמיד שלא יעשה שימוש בתיבת הדואר האישית שלו, תחסם על פי כללי המיזם. לידיעתכם, קיים מעקב רציף אחר המשתמשים בפריסה כיתתית ובית ספרית. לפיכך  חשוב להפוך את השימוש בתיבת הדואר האישית לכלי התקשרות ועבודה.

אישור העלאת תכנים לאתר - בקשה לאישור חשיפת חומרים ותמונות של ילדיכם באתר הבית ספרי הועברה אליכם . אנא החזירוה למחנכת הכתה בהקדם. חתימתכם בנדון חיונית ונדרשת.

אפליקציה לטלפונים חכמים- למי מכם שטרם הוריד את האפליקציה בשנה החולפת מוזמן לפנות לרכזת התקשוב בבית הספר –גב' פנינה טל למתן הנחיה והסבר.

לכיתה א' תינתן הדרכה והסבר בנפרד בנדון כמו גם בנושא אתר בית הספר ושימוש בו ובתיבות הדואר, ביום ד' 14.10.15 בשעות הבוקר. הודעה תשלח אליכם. אנא עשו מאמץ !

בית ספר ירוק

כבית ספר ירוק, הרבה מן הפעילויות החינוכיות בבית הספר מושתתות על ערכי טיפוח הסביבה ושמירה  על משאבי הטבע. הצוות החינוכי ימשיך ויפעל לקידום תוכניות לימודים בנושא קיימות בבית הספר. חשוב ליטול חלק פעיל במיזמים כיתתיים מתוכננים בנושא ובעיקר נסו גם אתם להפוך ל"משפחה ירוקה" השתדלו לצמצם, לחסוך ולמחזר- כל שאתם יכולים, לרבות מחברות וספרים, בגדים חומרי לימוד וכיו"ב. הנכם מוזמנים להעביר לבית הספר בקבוקים קטנים                      למיחזור כמו גם סוללות להטמנה. מיחזור הבקבוקים מזכה את התלמידים בפרסים ולכן ככל שנרבה למחזר בקבוקים ופחיות ייהנו התלמידים מפרסים שימושיים להנאתם.

שומרים על אורח חיים בריא

חיסונים ומעקב בריאות- אנא עקבו אחר הנחיות משרד הבריאות וטיפות החלב. איגרת מטעם חברת נטלי הועברה אליכם בתחילת השנה לידיעתכם. הנכם מוזמנים ללמוד ממנה את הדרוש.

בבית הספר על התלמידים להקפיד ביתר שאת על שטיפת ידיים לפני ארוחות ולאחר ביקור בשירותים. בית הספר ערוך עם נייר מגבת וסבון כתמיד. השנה נמשיך ונתמקד  בחינוך התלמידים לעיסוק בפעילות גופנית, תזונה נכונה , שמירה על היגיינה אישית ,הגנה מפני השמש ומניעת עישון  (בעתיד).                                                                                                                                                                            השנה ילוו את בית הספר בתחום הבריאות המורה קרן אלפרוב והמורה בועז תירוש, בתמיכת המורה שרה לבקוביץ'  ועם עבודה מאומצת שלנו בד בבד עם העמידה בקריטריונים הנדרשים של משרד החינוך, נחתור לקבלת כוכב שני.

הורים יקרים אנו מבקשים את עזרתכם המלאה במימוש יעד חשוב זה ולפיכך :

א.     מומלץ מאוד שהילדים יאכלו ארוחת בוקר מזינה בטרם הגעתם לבית הספר.

ב. לבית הספר הינכם מתבקשים לצייד את ילדיכם בכריך מזין ובפרי, בקבוק מים ומפית נקייה.

ג. את המזון יש לארוז בקופסה אישית לשימוש חוזר .

ד. על התלמידים להגיע עם אמצעי הגיינה נדרשים וג'ל לניקוי ידיים.

ד. שימו לב - אין להביא לבית הספר דברי מתיקה או שתייה ממותקת! לידיעתכם גם  חטיפי הדגנים העתירים בסוכר אינם בריאים לילדים.

  ה. חובת חבישת כובע בחצר בית הספר-  בנים ובנות נדרשים לחבוש כובע בחצר בית הספר, כחלק מחינוך להגנה מפני נזקי השמש. תלמיד ללא כובע לא יוכל לצאת לחצר בית הספר. השנה יסופקו כובעים לכל התלמידים. לכשיסופקו  אנא הקפידו להביאם לבית הספר לשימוש קבוע. לא יהיה צורך לקחת הביתה .עד להנפקת כובע בית ספרי, הנכם מתבקשים להביא כובע אישי אחר.

ו. שמירה על היגיינה אישית יום יומית ושטיפת ידיים בסבון ובמים לפני האוכל .

ז. דאגו לצייד את ילדיכם בבגדי ספורט ובנעלי ספורט על מנת שיוכלו ליטול חלק פעיל בשיעור לשמירה על בריאותם התקינה. בשנה שעברה חולקה חולצה מנדפת זיעה בה יש לעשות שימוש בשיעורי חנ"ג, בין היתר, אם עדיין מתאימה כמובןJ

ח. חפצים שאין חובה להביאם ללימודים יש להשאירם בבית. חשוב שמשקל התיק יהיה ביחס לגוף התלמיד. בכל הכיתות תאים, בהם ניתן להיעזר כמו גם הקפדה על הכנת מערכת מעודכנת .

זכרו- הצלחה וחינוך התלמידים מותנה בשיתוף פעולה מלא מצידכם. אנא מדובר בבריאות ילדיכם!

חינוך לבטיחות בדרכים

בית הספר ,כידוע זכה בפרס חינוך ארצי בנושא בטיחות בדרכים ושם לו למטרה להמשיך ולקדם נושא כה חשוב זה. לידיעתכם לכל שכבת גיל ניתנת שעה לימודית בנושא ובה לומדים התלמידים באופן ספיראלי את רזי הבטיחות בדרכים, הבטיחות בהסעה, ברכיבה על אופניים ,בחציית כביש ועוד.

שעת זה"ב ומרכז בטיחות- לידיעתכם, בית הספר ימשיך השנה לשמש כמרכז בטיחות בדרכים ויקלוט תלמידי בתי הספר והגנים לשיעורים חווייתיים ומשמעותיים בתחום הבטיחות, בהובלת המורה שרה לבקוביץ' ומנהיגות זה"ב של בית הספר. חצר בית הספר וחדר זה"ב פתוח לשימוש התלמידים בהפסקות למשחקי זה"ב וללמידה .

הגעה לבית הספר-הורים מתבקשים לנהוג במשנה זהירות עם ההגעה לבית הספר . מומלץ להוריד את התלמידים בתחילת גרם המדרגות ברחוב הראשי על מנת לחסוך סיכונים מיותרים ברחבת בית הספר ולהבטיח את שלום כל תלמידינו. נהגים מתבקשים לפעול על פי הנחיות משמרות הבטיחות במעבר החצייה כמו גם תלמידינו החוצים שם.

אני מבקשת להדגיש כי נסיעה ברחוב פרץ מטה הינה אסורה על פי חוק ומסכנת את ציבור התלמידים החוצים במעבר החצייה. אנא שמשו דוגמה לילדכם ושמרו על חוקי התנועה המבטיחים את שלום כולנו . למען יראונו וכמונו ייעשו.

משחקי זה"ב- הורים מוזמנים לעבות ולהגדיל את מאגר המשחקים ולהגיע לכל המפגשים בנושא על מנת ליצור , להינות  ולקדם.מחכים לכם!

שעות פעילות ביה"ס

מורה תורן יימצא בבית הספר החל מן השעה 7:45  בבוקר בלבד .

 גם סריקת בית הספר ע"י השומר  נערכת עד השעה 07:45. לפיכך הגעתם של תלמידים בשעה  מוקדמת  יותר תהיה באחריות ההורים בלבד. שימו לב גם אירועים חריגים שיתרחשו לפני מועד הגעת המורה התורן  יהיו באחריות ההורים. אנא לתשומת ליבכם.

להזכירכם- יציאת תלמידים טרם סיום שעות הלימודים חייבת בליווי הורה/מכר מטעמכם  ובאישור המחנכת או המנהלת וזאת על מנת להבטיח את שלומם של ילדיכם. אנא עזרו לנו לשמור על ביטחונם.

יציאה מחוץ לשערי ביה"ס חייבת באישור חתום ממזכירות ביה"ס. שימו לב!

תלבושת:

על התלמידים להגיע לביה"ס בתלבושת ביה"ס  למעט ביום שישי. ביום שישי רשאים התלמידים להגיע בתלבושת חופשית תוך הקפדה על המקובל- ללא חולצות בטן ו/ או גופיות גם לא במכנסיים קצרצרים.

נזמים ועגילים טבעתיים אסורים בבית הספר כמו גם שיער צבוע.                                               

יש להקפיד על הגעה בנעליים או בסנדלים סגורים גם מאחור. לא בקבקבים ונעלי ים.

חולצת זה"ב מנדפת זיעה סופקה לתלמידים. על התלמידים להגיע עימה לשעור זה"ב  כמו גם                                                                 לשיעורי חנ"ג.

ספרי לימוד וציוד לימודי:

עירית נשר תספק, גם השנה ספרי לימוד וחוברות עבודה לכיתות א'-ו'. החלוקה נעשית ממש בימים אילו. אנא הקפידו שלא לכתוב בחוברות העבודה אלא אם כן תינתן הנחייה אחרת על ידי המורה..

ילדי כתות א'-ב' מורשים לכתוב בחוברות בכל תחומי הדעת.

אבקשכם לעטוף את הספרים בצורה ראויה מבלי לפגוע בעטיפה ולהדביק מדבקה עם שם התלמיד על העטיפה בלבד.

בשמכם ובשם תלמידינו שלוחה ברכה ותודה לעיריית נשר עבור תיקי הגב שניתנו לתלמידי כיתה  א' ומפעל השאלת הספרים ,לרווחת התושבים.

ללמידה משמעותית, אנא הקפידו על הגעת התלמידים עם הציוד הדרוש באופן מלא                               מומלץ לציין גל גבי חפצי הילדים את שמותיהם.

יומן אישי ופעילויות :

בית הספר שמח להנפיק לתלמידים יומן אישי בנושא "בריאות", עם פירוט מאפייני בית הספר, חזון, מיזמים, אירועי בית הספר ועוד. הינכם מוזמנים לעקוב אחר הפעילויות ולהיות שותפים מלאים.                                                                                                                                                          במקרה של שינויים/עדכונים תשלחנה הודעות / תפורסמנה הודעות באתר הבית ספרי.

אנא דאגו שילדכם יגיע מידי יום עם היומן לשימוש שוטף ולא עם יומן אחר.

 

נסיעה בהסעות בית הספר

כמקובל, תלמידים הזכאים להסעה יורשו לעלות לאוטובוס ההסעה ללא תגים.

הסעות מבית הספר תצאנה :

ביום א' בשעה -13:30 בלבד.    ביום ב'- בשעות 12:40 ו-14:20

ביום ג'- בשעות 12:40, 14:20 וב-15:10  .  ביום ד' וה'- בשעות 12:40, 13:30

                                                  בימי שישי תצא הסעה בשעה 11:50 .

הורים לתלמידים הלומדים בשיעורים פרטניים או לחילופין מעבר לשעות אילו מתבקשים לדאוג להסעה .

לוח צלצולים:

מתכונת לוח הצלצולים בבית הספר מזמנת למידה משמעותית בשעות הבוקר לצד תכנים ערכיים ותרבותיים:

- בבוקר פוגשים התלמידים את המחנכות למפגש בוקר אישי - ערכי.

- הפסקת האוכל הופרדה מהפסקת החצר. מניסיון השנים הקודמות, ההפרדה מיטיבה עם

   תרבות האכילה והרגליהם של התלמידים .

- בתום הפסקת החצר חוזרים התלמידים לכיתותיהם להקראת סיפור בהמשכים.

  מסגרת השעות- מערכת- תועבר אליכם באסיפת ההורים.   

  לידיעתכם לוח הצלצולים  מצוי ביומן האישי לתלמיד.

מפגשי ערב קהילתיים:

מידי שנה שוקד הצוות החינוכי ומקיים מפגשים קהילתיים במסגרת כיתתית ו/או בית ספרית.  נשמח לשיתוף פעולה מלא מצידכם. נוכחותכם חיונית מאוד להתפתחות ילדיכם ולחיזוק הקשר בין התלמיד ,ההורים והצוות החינוכי.

תקנון בית הספר:

התקנון הינו ישובי וגובש ע"י תלמידים וצוותי ניהול בית ספריים. התקנון מחייב את כלל באי בית הספר ועל פיו יש לנהוג. לפיכך הינכם מתבקשים לקרוא בעיון את התקנון, המצוי ביומן האישי, יחד עם ילדכם, לדון עימו על הזכויות והחובות ולהחזיר את ספח האישור למחנכת הכיתה בהקדם ולא יאוחר מ 10.09.15.

הכרת התקנון  תמנע עשויה למנוע מצבי אי נוחות של התלמיד- ילדכם בביה"ס ומהווה בסיס לקיום חברה תרבותית, ערכית ומיטבית.

תשלומי הורים:

בישיבת הועד משנה"ל הקודמת, הוחלט על המשך קיום מערך הפעילויות החברתיות – ערכיות להעשרה וחשיפה. השבוע תשלח  אליכם  בקשה לתשלום עבור תשלומי החינוך החברתי הכוללים- דמי השתתפות בפעילות פנים וחוץ בית ספריים כמו טיולים, מופעי תרבות, ביקור במוזיאונים, אירועים בחגי ומועדי ישראל ועוד.

ללא מאמצים מצידכם לשלם את הנדרש בזמן, לא יוכל בית הספר יחד עם הוועד הבית ספרי להוציא לפועל את התוכנית החברתית הענפה. מיותר לציין כי פעילויות אילו מותאמות לגיל התלמידים ונחוצים להתפתחותם התרבותית והחברתית תוך יישום ערכי אהבת המולדת, הזולת והמשפחה.

השנה הוחלט כי כיתה אשר לא תשלים את תשלומי החינוך החברתי לא תמומש התוכנית החברתית, לרבות טיולים שנתיים. אנא לתשומת ליבכם!

מצפה לשיתוף פעולה מלא מצדכם לרווחת ילדכם.

 

שעות קבלת הורים ותקשורת:

בכל בעיה הנקרית בדרככם הינכם מוזמנים לפנות למחנכת הכיתה לפתרונה.

לוח שעות קבלה של מורים ורשימת טלפונים יועבר אליכם באסיפת ההורים .

שימו לב! רק בעת הצורך תשלחנה הודעות כתובות ,לפיכך הינכם מתבקשים להתעדכן באתר הבית ספרי שכתובתו - http://ne.sisma.org.il/school/givon/Pages/home.aspx .

בכל הפעילויות המתוכננות, בפירסומים ובהודעות. גם אתם מוזמנים להגיב ולפעול בפורומים בעת הצורך כמו גם ליצור קשר מיילי עם הצוות החינוכי. במקרים בהם יש לשמור על דיסקרטיות הינכם מוזמנים להתכתב דרך מיילים אישיים ללא חשיפת תכנים בפני התלמידים.

מייל בית הספר-   GMAIL.COM@GIVON2

הודעות SMS- בית הספר מפעיל שירות הודעות . אנא עקבו אחריהם  באופן רציף. מי מכם שאינו מעוניין לקבל הודעות אילו מתבקש להודיע על כך במזכירות בית הספר. אי הודעה תתקבל כאישור מצידכם להעברת הודעות אילו אליכם.

 

אשמח לפניותיכם, בתיאום עימי או במייל ("סיסמה"/אישי /בי"ס).

 

 

מאחלת לכולנו בריאות טובה ושנה טובה

 

שונטל נבו- מנהלת בית הספר

והצוות החינוכי​