דפים - דבר המנהלת
 

בית ספר ''גלילות'' לדורותיו

ברצוני להודות לסייעת בית הספר הגברת עליזה יעקב  שנרתמה ליוזמה  הברוכה : בניית אתר בית ספר ''גלילות'' לדורותיו, המאגד תמונות, סיפורים , תולדות , אז והיום. האתר עדיין בחיתוליו , אני בטוחה שעם הזמן יתווספו מידע , תמונות וסיפורים אישיים  של מורים, מנהלים , תלמידים , הורים ועובדים , שהיו בבית הספר לאורך תקופה.

בשנה הבאה ימלאו לבית הספר 60 שנה לתקומתו.בית ספר ''גלילות'' נקרא כך על שם עמוס גלילי ז''ל שנהרג בהגנה על הישוב.  בתחילתו היה בית הספר בית ערבי ישן. לפי דברי המנהל הראשון מר מרדכי מוזס ז''ל ,  מרבית אוכלוסיית בית הספר הייתה ילדים למשפחות עולים שלא ידעו את השפה העברית. הייתה זו תקופת צנע שהתאפיינה במחסור רב בציוד וכוח אדם.

בית הספר החל את צעדיו הראשונים  עם לוח  נודד אחד שעבר מכיתה לכיתה, כיתות ד'-ה' מאוחדות בשל מיעוט הילדים ומחסור במורים, כאשר קיימים רק שלושה חדרים בבית הספר ,כיתה נוספת הייתה בבית ההסתדרות מחוץ למבנה ובסמוך היה בית ערבי נטוש ששימש כמטבח וכחדר אוכל.באותה תקופה הילדים קיבלו ארוחת צהריים חמה מידי יום.

לאחר מספר שנים גדלה אוכלוסיית בית הספר וניבנו מבנים נוספים שהכילו את כלל תלמידי בית הספר .

מנהלים רבים ניהלו את בית הספר הוותיק שמותיהם וסיפוריהם נמצאים באתר, גם צוות המורים התרענן והתחלף ואלפי תלמידים למדו וסיימו בהצלחה את לימודיהם.

חוויות ילדות עם תמונות צבעים ריחות וטעמים חקוקים בלב כולנו, תקופות של שלווה, הישרדות ,מלחמות ורגיעה עברו עלינו במהלך שהותנו בבית הספר.

בית הספר שימש אז והיום מרכז לקהילת בן דור והסביבה – משפחה חמה ותומכת, היו תקופות שבית הספר מנה כ-600 ילדים לפני בניית בתי הספר ברמות יצחק, והיום מונה בית הספר כ-150 ילדים.

ברצוני לסיים ולהודות לכל השותפים לעשייה הבית ספרית לצוות המורים לעובדים ולקהילת בית הספר.

                                                                בהערכה רבה

                                                       בלייכר עדי מנהלת בית ספר ''גלילות''