דף הבית - חיפה-העיר הגדולה בצפון הארץ
אין עוד מופעי פגישות לבחירה.
כתובת: נתיב הארזים 12, נשר
טלפון : 04-8207338
פקס : 04-8207338
שעות קבלה:

קראו היטב את קטע המידע הבא:

ועד שכונת הדר קורא לתושבי השכונה היהודים והערבים:

"לשמור על הדו-קיום בעיר כדי שהמאבק החברתי על העתיד יניב פרי" ועד שכונת הדר  קרא באסיפת ועד השכונה  עם כמה מפעילי ועד השכונה, לשמור על הדו-קיום ההיסטורי בין תושבים יהודים וערבים וציין לשבח את העזרה ההדדית שהגישו זה לזה, בשכונת הדר ובחיפה בכלל.שכונת הדר היא סמל לאחווה ודוגמה למופת של עיר מעורבת ודו קיום וחיים ביחד ושותפים לאותו גורל. ואנו כעת צריכים לעשות חשבון נפש שלנו ברור לכולנו כי יש לכל אחד מהתושבים דעה פוליטית משל עצמו, אבל בסופו של דבר כולנו חיים בשכונה אחת, הדר הכרמל ועיר אחת ונגזר עלינו לחיות יחד, ולכן אל למחלוקות הפוליטיות לחסל את הדו-קיום והמרקם העדין והנהדר של חיים ביחד. "עכשיו כאשר הרוחות רגועות ", "שוב יעלו הבעיות החברתיות על סדר היום של כולנו, ורק מאבק חברתי משותף של כולנו בלי הבדל של דת, לאום, עדה ודעה ישיג הישגים חברתיים חשובים".  


 

קראו את הקטע הבא וענו על השאלות תחתיו, ע"י לחיצה על "הוסף פריט חדש".

במהלך נובמבר ודצמבר יציינו בחיפה את חנוכה, את הרמדאן, ואת כריסמס במגוון אירועים ופעילויות תרבותיות

במהלך נובמבר ודצמבר יחגגו בבית הגפן בחיפה את 'החג של החגים', חגיגה משותפת של חנוכה, כריסמס ורמדאן. הפסטיבל ינסה לתת ביטוי תרבותי ואמנותי לפסיפס האנושי של סובלנות ודו-קיום, לקדם ולטפח את שכונת ואדי ניסנאס והמושבה הגרמנית, ליצור מפגש בלתי אמצעי בין אוכלוסיות ותרבויות ולקדם את התיירות והתרבות.

במסגרת הפסטיבל
יציגו אמנים יהודים וערבים פסלים, מיצבים, צילומים וציורים בנושא קפה שחור. היצירות יוצבו לאורך מסלול יצירות אמנות בסימטאות ואדי ניסנאס ובגלריה של בית הגפן. הגלריה פתוחה לקהל הרחב.

כמו כן, ייחנך מסלול 'דרך השיר' על שם הפזמונאי אהוד מנור ז"ל שהלך לעולמו השנה. דרך השיר היא המסלול המחבר את המושבה הגרמנית עם ואדי ניסנאס, ועליה יוצבו שירים מודפסים של
משוררים ערבים ועבריים בתרגום לשתי השפות בנושא 'אנשים שכאלה'.

מסלול 'האדם הוא הנזר' ישמיע למשתתפים בו קטעים מתוך יצירתו הספרותית של הסופר סמי מיכאל, מסלול 'אמיל חביבי –בדרכו' יעבור דרך נקודות ציון על פי יצירותיו של הסופר במקומות בהם בילה את מרבית חייו ומהם שאב השראה ליצירותיו, ומסלול שירי חנא אבו חנא, יעניק לקהל היכרות עם המשורר והמחנך תושב חיפה. כמו כן, יקיים מרכז בית גפן
סיורים חווייתיים מודרכים בעיר חיפה, הכולל את מסלולי הפסטיבל.

במהלך החודשיים יתקיימו גם
16 קונצרטים של מוסיקה ליטורגית בכנסיות ובאולמות בחיפה; בשבתות הפסטיבל יתקיים גם יריד עתיקות, בו יציגו עשרות גלריות לעתיקות ואספנים פרטיים מכל רחבי הארץ; יריד אמנות וארועי חוצות, ובו עשרות דוכני מכירה של אמנות ואוכל; תערוכת ציורי ילדים בנושא 'שוקו' בו יוצגו עשרות יצירות איור, ציור, רישום ופיסול של ילדים יהודים וערבים בנושא 'שוקו', שנאספו מכל רחבי הארץ. התערוכה תציג במרכז לתרבות והספריה ע"ש קלור.

 

עבודה נעימה!

 

 

 

 דו קיום בחיפה

 
  
אביחי אמור ועדן זברוב
אמילי קורנט ורוני גנות
שירן אסרק ואור לי בן מויאל
עדן הורוביץ ומיכל גלעד
גיא משייב וסהר כרסנטי
יעל חימו ואלה שבת
שיראל .א.רון .ק.
ליאור ויובל
ליזה דושקין ומאי פדידה
עידן לוי ועומר יהב
זהר ש
רותם בוסקילה וגל בוכניק.
אלעד רובני,תום גלנטר
מורן אבשלומוב ודניאל סוויסה
זוהר אלקובי ועמית דרעי