דף הבית - חיפה-העיר הגדולה בצפון הארץ
אין עוד מופעי פגישות לבחירה.
כתובת: נתיב הארזים 12, נשר
טלפון : 04-8207338
פקס : 04-8207338
שעות קבלה:

 

מקורותיה של חיפה קדומים. היא מוזכרת בכתובים החל מהמאה ה-3 לפני הספירה. כבר מהתקופות הקדומות היא הייתה ידועה בתור עיר מעורבת בה גרו גם יהודים, שאף מוזכרים במשנה ובתלמוד, כשהם חיים בשכנות עם עמים אחרים. במשך השנים היא הייתה עיר נמל קטנה בדרך לעכו. תקופות מסויימות במשך ימי הביניים היא הייתה מבוצרת.
חיפה המודרנית נוסדה על ידי השלטון העותומני, בשנת 1761, כאשר שליט הגליל, דאהר אל עומר הרס את העיר העתיקה, ובנה את חיפה מחדש, במקום בו היום נמצאת העיר התחתית. במשך המאה ה-19 החלה חיפה לגדול. בין הגורמים שסייעו לגדילתה היו מתיישבים נוצרים כמו הטמפלרים והכרמליטים, שהגיעו במשך המאה ה-18 והמאה ה-19. נמל חיפה הותקף בעקביות על ידי פיראטים, שעסקו בתקיפת אוניות סוחר בים התיכון. בעקבות ההתקפות על נמל חיפה, החליט המושל המקומי לבנות שני צריחים, שישמרו על הנמל משני צידיו. המגדלים היו מפורסמים למדי בחיפה ולמרות שנהרסו בתקופה מאוחרת יותר, יש להם עדיין שריד בסמל העיר.
בתחילת המאה ה-20 נחנך בחיפה הקצה של שלוחה ממסילת הרכבת החיג`זית. הישוב היהודי כינה את השלוחה הזאת בשם: "רכבת העמק". לצד המסילה הזאת פותח הנמל. שלטון המנדט הבריטי בארץ פיתח את חיפה. היא חוברה לרשת מסילות רכבת לאורך חופי הים התיכון מקהיר לבירות, והנמל שלה גדל. 

 


  לפניכם משימות. לחצו על "חדש", כדי להשיב עליהן.

 

 

 

 

 

 ההסטוריה של חיפה

 
  
אין פריטים להצגה בתצוגה זו של הרשימה "ההסטוריה של חיפה".